/ / En İyi 5 Yol iOS 12 / 12. / 12.2 / 12.3 Güncellemesi Her Zaman Sürüyor

İOS'u Düzeltmenin En İyi 5 Yolu 12 / 12. / 12.2 / 12.3 Güncelleme Her Zaman Sürüyor

“Yeni iOS 12 lansmanından dolayı çok heyecanlıydım,bu yüzden iPhone'umu hemen güncellemeye başladım ancak güncellemeyi indirmek sonsuza kadar sürüyor. Önceki güncelleme sadece yarım saat sürüyor fakat bu sefer 5 saat oldu, lütfen yardım edin! "

ios 12 güncellemesi çok uzun sürüyor

Yeni iOS güncellemesinin başlatılmasında olduğu gibi, Apple da kullanıcıların çoğunun yardım için ağlamasını sağlayan yeni bir sorun kümesi yayınladı. Çoğu insan için iOS 12 / 12.1 / 12.2 / 12.3 güncellemesi sonsuza kadar sürer veya prosedür yarıda donuyor. Apple hala problemleri çözmedi, işte bu affedilmez durumu çözebilecek çok etkili 5 çözümün listesi.

Bölüm 1: iOS 12 / 12.3 Güncellemesi Ne Kadar Sürer?

Kullanıcıların karşılaştığı asıl sorun şu kiiOS 12 güncellemesi çok uzun sürüyor. Fakat asıl soru, yeni iOS 12 güncellemelerinin ne kadar sürdüğü? Cevap az ya da çok 30 dakikadır. Beceri setiniz, internet hızınız gibi pek çok değişken var. Maalesef, güncellemesi alışılmadık derecede uzun sürerse, elinizde büyük bir problem var. Dolayısıyla, iOS 12'niz gerçekten donmuşsa, aşağıda belirttiğimiz gibi düzeltmek için 5 yöntemi uygulayabilirsiniz.

OTA ile işlemezaman
iOS 12 indir3-10 dakika
iOS 12 kurulumu10-20 dakika
İOS 12'yi ayarlayın 1-5 dakika
Toplam güncelleme süresi 1 saat 30 dakika

Bölüm 2: 5 iOS'u Çözme Yolları 12 / 12.3 Dondurma ve Çok Uzun Süreli Güncelleme

İOS 12 güncellemesinin çok uzun sürmesi çok kötü. Güncellemeyi sıfırdan başlatırsanız daha iyi olur. İOS 12'nin piyasaya sürülmesinden sonra, çok fazla heyecanlı kullanıcı güncellemeyi hemen indirmeye ve yüklemeye başladı, ancak bazıları o kadar şanslı değildi. Temel olarak, bir sorunla karşılaşırsınız ve derhal düzeltmeniz gerekir, aksi takdirde güncellemeye devam edemezsiniz. Şu an için, bu çözümleri cihazı düzeltmek için deneyebilirsiniz.

1. Yol: Cihazınızı Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Her zaman iOS güncellemenizin bitmesini bekleyemezsiniz.sorunsuz. İOS 12 Beta sürümünüz güncelleme hazırlığında sıkışmışsa, zor bir sorun olarak kabul edilebilir, ancak iOS cihazınızı Zorla Yeniden Başlatma ile başlayıp çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. İşte farklı iOS cihazlarını yeniden başlatmaya zorlama,

• İPhone 8 / X / XS kullanıyorsanız, Ses Açma tuşunu ve ardından Ses Kısma tuşunu basılı tutmanız gerekir. Şimdi Güç Tuşunu basılı tutun ve Apple Logosu ekranda göründüğünde serbest bırakın.
  • İPhone 7 / 7Plus için, Apple logosunu görene kadar Güç ve Ses kısma tuşuna birlikte basın.
  • İPhone 6 veya daha önceki herhangi bir iPhone veya iPad modelini kullanıyorsanız, Apple logosunu görene kadar Giriş ve Uyku düğmelerini en az 10 saniye boyunca bir arada tutmanız gerekir.
iphone yeniden başlatmaya zorla

Cihazı yeniden başlattıktan sonra, umarım bu sefer başarılı olacaksınız, iOS’u güncellemeyi tekrar deneyebilirsiniz.

Yol 2: Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

Bazen, zayıf veya dengesiz bir ağ olabiliriOS 12 güncellemesinin donma nedeni. Güncellemenin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için güçlü ve kararlı bir ağa bağlanmanız çok önemlidir. Bu nedenle, yapmanız gereken şey kurulumdan hemen önce ağ ayarlarını kontrol etmek.

Adım 1: "Ayarlar" a gidin ve sonra "WLAN" a gidin ve Wi-Fi ayarlarını açın.

wifi veri iphone

Adım 2: Bir süre Wi-Fi'yi kapatın ve tekrar etkinleştirin.

Ayrıca, iPhone'unuzun Ayarlarına da gidebilirsiniz.Bundan sonra "Genel" e gidin ve "Sıfırla" altındaki "Ağ Ayarlarını Sıfırla" yı seçin. Unutmayın, tüm Hücresel Ağınız şifre, APN, AVN ve Wi-Fi şifreleri vb. Dahil olmak üzere sıfırlanacaktır. Bundan sonra sabit bir Wi-Fi'ye yeniden bağlanın ve iOS 12 güncellemesini sürdürün ve yükleyin.

sıfırlama ağ iphone

Bunlar, bunu sağlamak için atabileceğiniz adımlar.güçlü ve istikrarlı bir ağınız var. Ayrıca Uçak Modu'nu da açabilirsiniz, Wi-Fi'yi bir an için kapatacak ve daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Yol 3: iPhone / iPad'de Boş Alan Kontrol Edin

İPhone'unuzun donması çok mümküniOS 12 güncellemesi sırasında, bu kadar büyük bir güncellemeyi yüklemek için yeterli boş alanınız olmadığı için. iOS 12 güncellemesi en az 3GB depolama alanı gerektirir ancak bu kadar mevcut değilse, güncellemeleri şu an için durdurabilirsiniz. veya daha az önemli olan bazı dosyaları ve uygulamaları silerek bir alanı boşaltın. Bu yüzden, iOS'u güncellemeyi düşünmeden önce, ne kadar alanınız kaldığını kontrol edin.

Adım 1: iPhone'unuzu açın ve "Ayarlar" uygulamasına gidin.

Adım 2: "Genel" e ve ardından "iPhone Depolama" bölümüne gidin.

İPhone Depolama Alanı'na geçtikten sonra, kullanılan boş alan ve boş alan miktarı size görünür olacaktır, ayrıca uygulamaları boşaltabilir ve hatta güncelleme için boş yer açmak için tüm kitaplığınızı iCloud'a yükleyebilirsiniz.

iphone depolamayı yönet

Bunun dışında yapabilecekleriniz:

• Uygulama önbelleklerini ve tarayıcı önbelleklerini veya her türlü gereksiz dosyayı temizleyin.
  • Gereksiz veri ve dosyaları silin.
  • Depolama alanından tasarruf etmek için dosyaları başka bir cihaza yedekleyin.

Tüm bunlar için, Tenorshare’yi kullanabilirsiniz.Yer kazanmak ve cihazınızın performansını artırmak için iCareFone Cleaner. Kullanımı kolay ve son derece verimli olan güçlü bir temizleme aracıdır. Önemsiz dosyaları, geçici dosyaları ve büyük dosyaları tek tıklamayla kolayca silebilir. Bu nedenle, alanı temizlemeniz gerekirse, Tenorshare iCareFone Cleaner'ı tavsiye ediyoruz. Bu konuda en iyi seçenek!

Icarefone temizleyici

Yol 4: iPhone'u Sil ve Temiz Bir IOS 12 Kurulumu Yapın

Bu çok farklı bir prosedür! Cihazınızı tamamen silmeniz ve güncellemeyi baştan başlatmanız yeterlidir. Ancak sizden değerli dosyalarınızı bırakmanızı istemiyoruz, iTunes, iCloud'u kullanarak önceden bir yedekleme yapabilirsiniz veya bu ikisinden daha iyi bir ücretsiz seçenek istiyorsanız, Tenorshare iCareFone dışında başka hiçbir şey yapmayın.

icarefone yedekleme ve geri yükleme

Bu iOS dosya yöneticisi aracı her şeyi yedekleyebiliriPhone'unuzdan ve bu da çok seçici. Verilere de tam olarak erişebileceksiniz. Bu özellikler hem iCloud'da hem de iTunes'ta mevcut değildir. Yani, akıllıca seçin!

Yedekledikten sonra, artık nihayet cihazı silebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

Adım 1: iPhone'unuzun "Ayarlar" bölümüne gidin ve sonra "Genel" e gidin.

Adım 2: Burada “Sıfırla” denilen seçeneği bulmalısınız.

Adım 3: "Tüm İçeriği ve Ayarları Sil" e dokunun ve şifrenizi girin

Adım 4: Şimdi nihayet "iPhone'u Sil" e basın.

Iphone'u temizle

Bu iPhone'unuzu siler. Şimdi daha önce yapmış olduğunuz yedeği geri yükleyin. İCareFone'u burada da kullanabilirsiniz.

Bu prosedürün tamamı çok basittir ancak yedeklemeyi yapmanız gerekir, böylece iOS güncellemenizi tekrar başlatabilirsiniz. Bu sorunu çözebilir.

5: ReiBoot ile iOS 12 / 12.3 Güncellemesi Sırasında Dondurulmuş iPhone'u Düzeltme

Yukarıdaki prosedürlerden hiçbiri çalışmıyorsa, o zamanSahip olduğunuz tek seçenek iOS'un kendisini onarmasıdır. Tam bir iOS onarımı gerçekleştirebilecek birçok program var ancak en iyi iOS sistem kurtarma yazılımını önereceğiz - ReiBoot. Sıkışmış her türlü sorunu, iPhone yeniden başlatma döngüsünü, iOS sistem sorunlarını ve iPhone çökmelerini vb. Giderebilir.

Adım 1: Bilgisayarınıza ReiBoot'u indirmeniz gerekir. Bu yazılımı her iki cihazı da desteklediği için bir PC veya Mac kullanabilirsiniz.

Adım 2: Daha sonra kurmak için kurulum dosyasını başlatmanız gerekir, ondan sonra programı çalıştırabilirsiniz.

Adım 3: Bir yıldırım kablosu bulun ve sıkışmış iPhone ile bilgisayarı birbirine bağlayın.

Adım 4: Ardından, yazılımın ana arayüzünde "All iOS Stuck Onar" seçeneğini tıklayabilirsiniz.

sıkışmış iphone güncelleme reiboot saptamak

Adım 5: Bir sonraki sayfada, IPSW dosyasını indirmeniz istenecektir, bu yüzden bir varış yeri seçin ve "İndir" seçeneğini seçin.

son firmware'i indir

Adım 6: Yazılım indirme işlemine devam edecektir, işlem tamamlandığında "Onarımı Başlat" a tıklayabilirsiniz.

yeni iOS 12'ye onarım

Bu tam onarım prosedürüdür.Tenorshare ReiBoot, artık cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz, çünkü ReiBoot en yeni iOS 12 firmware'ini indirdi ve iPhone'unuza yükledi. Bu harika aracı kaçırmayın!

Sonuç

Yani, burada düzeltmek için en etkili yollara sahibiziOS cihazınız yeni iOS 12 güncellemesi sırasında takılı kalırsa veya donarsa. Ne yazık ki, herhangi bir resmi cevap olmadan, hiçbir yerin ortasındayız. Ancak, yukarıdaki en iyi iOS onarım prosedürlerinden 5 tanesini tartıştık ve umarım kurtarmaya geleceklerdir. Her şeyden önce sorunsuz ve pürüzsüz bir deneyim istiyorsanız ReiBoot'a gidin!

Yorumlar 0 Yorum ekle